Adiuwanty, potocznie zwane "wspomagaczami" są to substancje pomocnicze, dodawane do środków ochrony roślin poprawiając jej skuteczność biologiczną poprzez modyfikacji właściwości fizycznych oraz chemicznych cieczy roboczej. Preparaty te ułatwiają mieszalność oraz zwiększają przyczepność, czyli ułatwiają cieczy użytkowej przyleganie do powierzchni i sprawiają, że środek staje się odporny na zmywanie.

Adiuwanty do oprysków

Adiuwant Faster 1L Adiuwant Faster 1L
Producent: Intermag
Cena:

24,49 zł

szt.
zobacz więcej
Adiuwant Hiperion 1L Adiuwant Hiperion 1L
Cena:

10,90 zł

szt.
zobacz więcej
Adiuwant Hiperion 5L Adiuwant Hiperion 5L
Cena:

37,80 zł

szt.
zobacz więcej
Inex-A Adiuwant - Przylepiec 1L Inex-A Adiuwant - Przylepiec 1L
Producent: COSMOCEL
Cena:

149,00 zł

szt.
zobacz więcej
  • nowość
Adiuwant SilicoLep 1L Adiuwant SilicoLep 1L
Producent: Novagra
Cena:

110,00 zł

zobacz więcej

Rolnicy nastawieni na uprawianie roślin okopowych, zbóż, warzyw czy też owoców codziennie zmagają się z wieloma wyzwaniami. Żeby im sprostać, sięgają oni bardzo często po specjalistyczne substancje pomocnicze, które mają wpłynąć pozytywnie m.in. na wysokość uzyskiwanych plonów. Wśród nich znajdują się adiuwanty do oprysków, które dodawane są do środków ochrony roślin, herbicydów, fungicydów czy też innych preparatów. Mają one na celu poprawę skuteczności biologicznej poprzez modyfikowanie ich właściwości fizycznych i chemicznych.

Prezentowane w naszej ofercie specjalistyczne substancje pomocnicze dostępne są w opakowaniach o pojemności 1 l i 5 l. Adiuwanty do oprysków mogą stanowić nieocenioną pomoc w walce z chwastami, szkodnikami czy też chorobami. Powszechnie stosuje się je także podczas nawożenia dolistnego. Ma to związek z mniejszym ryzykiem zniesienia preparatów na sąsiednie uprawy czy też spłukania ich w wyniku padającego deszczu. W zależności od wybranego produktu oraz podawanej dawki może zmieniać się jego sposób działania.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl